دوغ و گوشفیل

15788_lI74vQrP.jpg 

 

جاتون خالی امروز مامانم برام از خاقانی یه جعبه گوشفیل خرید، دوغشم خودمون درست کردیم و الان یک عدد بشقاب گوشفیل و یک عدد لیوان دوغ کنار دستمه و همین طور که نوش جان میکنم به این فکر میکنم که آیا شماها که اصفهانی نیستید و دوغ و گوشفیل نمی خورید، خودتونم می دونید از چه نعمتی بی بهره اید یا نه؟

اصلا می دونید، آدما تو دنیا دو دسته ان. یه دسته اونایی که عاشق دوغ و گوشفیلن یه دسته اونایی که آرزو دارن عاشق دوغ و گوشفیل باشن.

اتفاقا یه قسمت از شام ایرانی هس از سریه آقایون، که تو خونه ی رامبد جوانن، یه دفه سروش صحت بحث دوغ و گوشفیلو میکشه وسط که آره چقدر تو اصفهان طرفدار داره و این حرفا که اشکان خطیبی با تعجب میپرسه یعنی چی؟ یه چیزه شور با یه چیزه شیرین ؟

جالبه که این اولین سؤالیه که به هر کی میگی دوغ و گوشفیل، می پرسه!

یه دوست دارم شیرازیه، خیلیم با هم سر شهرامون کل کل داریم، البته به شوخی. همه اش یا من دارم اس ام اس شیرازی واسه اون می فرستم یا اون برای من اس ام اس اصفهانی. هروقتم با هم هستیم سرهرچیز به هم گیر میدیم و من بهش میگم تو تنبلی اونم میگه تو خسیسی. کلا همه اش با هم کل میندازیم.

یه روز که دانشگاه بودیم بحث رسید به این دوغ و گوشفیل، اونم گفت اه آخه یعنی چی یه چیزه شورو با یه چیزه شیرین آدم بخوره. منم اصرار اصرار که نه اول باید بخوریو تا امتحان نکردی نمیشه نظر بدی.

 آقا ما اینو بردیم براش دوغ و گوشفیل خریدیم یه قلپ دوغ خورد یه گاز از گوشفیل، اگه بدونید قیافه اش چه شکلی شد! حالا منم زیر بار نمی رفتم، این لیوانو گرفته بودم زووووووووور که نه الا و بلا باید بخوری!

 آقا یه فیلمی بود دنبالش گذاشته بودم ... یادش بخیر چقدر خندیدیم ... آخرم نخورد که، کشت منو از بس ادا اطوار درآورد.

 ولی من واقعا باور نمی کردم که خوشش نیومده فک میکردم واسه اینکه منو اذیت کنه میگه دوس ندارم تا عید که مهمون از تهران داشتیم بحث همین دوغ و گوشفیل شد اونام میگفتن ما اصلا دوس نداریمو و این دیگه چه مدلشه که شما یه چیزه شورو بایه چیزه شیرین می خورید؟

من واقعا نمی دونم شماها که میگید بدتون میاد این چه ذائقه ایه که دارید؟ خدایی دلتون میاد؟ مثل اینه که چه می دونم مثلا بگید کله پاچه خوشمزه نیست!

یعنی به نظر من اصلا یکی بگه کله پاچه خوشمزه نیست، حکم تیر براش واجب میشه!

 

/ 0 نظر / 66 بازدید